Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

3.B, 4.B –  Dětský den v kasárnách  

Ve čtvrtek 25. května obě třídy společně navštívily jindřichohradecký vojenský útvar 6069, který otevřel své brány široké veřejnosti a to v rámci pořádaného dětského dne.

Po rozlehlém areálu kasáren s deseti stanovišti  nás provázela npor. Ing. Vendula Dvořáková, která školákům trpělivě odpovídala na nejrůznější dotazy.

Měli jsme možnost bedlivě „ prozkoumat“ vojenská vozidla i zaměřit pomyslného nepřítele. Od vojáků na jednotlivých stanovištích jsme se dozvěděli zajímavé informace o vojenských zbraních i munici. Kdo z žáků chtěl, mohl si vyzkoušet běh s vojenskou helmou a s vestou, která vážila 10 kilogramů. Snadné to však vůbec nebylo! Shlédli jsme též motorku vojenské policie. V závěru vojáci předvedli své lezecké umění i slaňování na lezeckém trenažéru zvaném Jakub. Za jejich snahu jsme je odměnili bouřlivým potleskem.

Počasí nám přálo, sluníčko nás hřálo a čas vymezený k návštěvě kasáren nám společně rychle uběhl. A tak nám nezbývalo než vojákům poděkovat za jejich snahu a bezpečným „pochodem“ přes město se přesunout zpátky do školy. 

Třídní učitelky Věra Slámová a Hana Bílková Millerová 

Komentáře jsou uzavřeny.