Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Okresní kolo v basketbalu

Dne 10.11. se konalo v tělocvičně 5. ZŠ v Jindřichově Hradci okresní kolo basketbalu starších žáků. Ačkoliv byla účast, co se týče přihlášených družstev, poměrně skromná, kvalita tím rozhodně neutrpěla a všechna družstva byla velmi dobře výkonnostně i takticky připravena. Bylo s podivem, že i přes své hostitelské působení, se 5. ZŠ tohoto klání nezúčastnila. 

Na naše borce čekaly tři postupné překážky a to: 2. ZŠ Janderova, 6. ZŠ Větrná a Gymnázium Třeboň. Našim cílem bylo samozřejmě vítězství, tedy ne za každou cenu, ale v duchu fair-play a také si den příjemně sportovně vychutnat.

Kostru našeho týmu tvořili tři „baskeťáci“ – Vítek Janeka, Jakub Doležel (oba 9.B) a Jiří Potužák (8.A). Tito byli vhodně doplněni šikovnými „nebaskeťáky“ – Vítězslav Mácha, Jakub Mertl, Ondřej Šteflíček (všichni 9.B) a Jan Beran, Adam Justin O’Brian (oba 9.A).

Do prvního (a na sebevědomí veledůležitého utkání) proti 2. ZŠ Janderova jsme vstoupili poněkud rozpačitě, když jsme si  hned po úvodním rozskoku vstřelili vlastní koš. Další minuty byly ve znamení úporného obléhání soupeřova koše, nicméně skóre se dalších zhruba 5 minut neměnilo. K obratu zavelel svým nebojácným průnikem Jirka Potužák a další koše na sebe nenechaly dlouho čekat. Soupeř byl i přes svůj technický hendikep značně úporný a osobní souboje byly často na ostří nože. Ve druhé půlce byla převaha našeho družstva již poměrně markantní a dostavil se i klid při střelbě a řešení útočných kombinací. Konečné skóre bylo 31:7 ve prospěch našeho družstva.

Druhé utkání proti 6. ZŠ Větrná bylo klíčové s ohledem na naše postupové ambice do krajského kola. Náš soupeř disponoval dvěma výtečnými a technicky vyspělými basketbalisty a působil velmi kompaktně v obraně a byl nebezpečný svým rychlým založením útoku. Naším cílem bylo eliminovat jejich nejlepší hráče, důsledně na ně hrát „osobku“ a nedovolit jim příliš prostoru. Už první minuty tohoto střetnutí potvrdily vyrovnanost obou týmů, byla to skutečná přetahovaná o každý bodík, nicméně v závěru první půle se našemu celku přece jenom podařilo odskočit o pár bodíků a tento náskok udržet až do konce. Konečné skóre bylo 20:10 z pohledu našeho družstva.

Do závěrečného zápasu proti Gymnáziu Třeboň jsme vstoupili uvolněně, měli jsme tzv. „nahráno“ a pravděpodobně ani prohra by nás nepřipravila o celkové vítězství v turnaji. Vstup do tohoto utkání jsme měli naprosto bleskový a celkem rychle si vytvořili dvouciferný náskok, který jsme postupně navyšovali. Celý druhý poločas už hráli pouze „nebaskeťáci“ a i přesto, že se skóre nijak dramaticky nenavyšovalo, byli více než vyrovnaným soupeřem. Skóre při závěrečném hvizdu činilo 31:12.

Žáci byli odměněni za svůj srdnatý a takticky vycizelovaný výkon medailemi zlaté barvy a také vstupenkou do krajského kola basketbalu, které se uskuteční dne 20.11. v Písku.

TAK NÁM DRŽTE PALCE!

Komentáře jsou uzavřeny.