Ve dnech 25. až 27. května navštívila naší školu delegace z partnerského slovenského města Dunajská Streda. Pravidelné návštěvy mezi školami obou měst probíhají již od roku 2016 a přerušilo je pouze období covidu. V letošním roce přijela delegace, jejíž součástí bylo 11 žáků a 9 pedagogů.
Naše škola připravila pro své přátele bohatý program. Hosté navštívili pivovar v Kamenici nad Lipou, seznámili se s historií a pamětihodnostmi našeho města včetně Krýzových jesliček a jindřichohradeckého zámku. V úterý byli hosty tradičního Jarního koncertu pěveckých sborů a vstoupení dramatického i tanečního kroužku, které na naší škole pracují. Závěrečným bodem program bylo středeční přijetí starostou města Michalem Kozárem na Staré radnici. Slavnostní atmosféru doplnilo několik hudebních vystoupení žáků 3. základní školy a nechyběl zápis do pamětní knihy města.
Učitelé i žáci navázali nové kontakty a přátelství a budou se těšit na pokračování výměnných pobytů a poznávání obou partnerských měst.










Komentáře jsou uzavřeny.