Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Projekt 3. B – Město kde žijeme, naše město

Během měsíce října proběhl v naší třídě projekt „NAŠE MĚSTO“. V rámci projektu jsme se vydali na procházku městem Jindřichův Hradec, kde jsme poznávali historické památky a budovy v našem městě. Jednoho dne jsme zavítali i na Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec, kde nás pan průvodce provedl výběrovým prohlídkovým okruhem. Nejvíce nás zaujala Černá kuchyně, obraz Dělení růží a hudební pavilon Rondel.
V další části našeho projektu jsme poznali i sousední obce, ve kterých bydlí naši spolužáci.
V Lodhéřově nás přivítal a obec nám představil spolužák Davídek. Obcí Studnice nás provedli Terezka a Štěpánek. Poslední obec našeho putování nám představila spolužačka Kristýnka.
Během pěšího putování jsme si ověřili znalost směrové růžice a poznávání světových stran. Naučili jsme se pracovat s mapou a buzolou. Celou cestu jsme pracovali ve skupinách. Na závěr nás čekal kontrolní test a sladká odměna.
Celý projekt jsme ukončili interaktivním průvodcem města, kde nám v osmi šrafovacích zastaveních vyšla skrytá tajenka.
Vyluštěnou tajenku jsme odevzdali na informační centrum J. Hradec a těšíme se na možnou vylosovanou odměnu.
Celý projekt jsme si velmi užili a dozvěděli se mnoho zajímavostí z našeho města.

Mgr. Věra Slámová a třída 3.B

Komentáře jsou uzavřeny.