Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Okresní kolo ve florbalu

19.10. se ve sportovní hale v Jindřichově Hradci konalo okresní kolo ve florbale. Naše škola se samozřejmě zúčastnila také a pomýšlela na příčky nejvyšší. Ve skupině jsme postupně porovnali síly se školou z Deštné, kterou jsme porazili jasně 4:0. Dále nás čekali Dačice. Dačický brankář lovil míček z branky třikrát, zatímco my ani jednou a vítězíme 3:0. Následujícím soupeřem byla 5. ZŠ z Jindřichova Hradce, kterou porážíme bez problému 4:0. Posledním soupeřem v základní skupině nám byla Nová Včelnice, se kterou i přes mnohdy až neskutečný nápor a tlak v brankovišti našeho soupeře, prohráváme 1:2. To znamenalo umístění na druhém místě ve skupině a účast v semifinále proti vítězi druhé skupiny, což byla 6. ZŠ Jindřichův Hradec. Hráči věděli, že prohru s Novou Včelnicí musí brát jako výstrahu a vstupují do utkání koncentrovaně. I přes to jsme my týmem, který inkasuje první branku. Naštěstí se ukázala síla našeho družstva a utkání plné šancí na obou stranách, kde nebyla nouze o infarktové okamžiky, otáčíme a vítězíme 2:1. To znamenalo postup do finále a poslední a zároveň nejdůležitější utkání celého turnaje proti ZŠ Nové Bystřice. Pokřikem a povzbuzením slovy „teď už se není na co šetřit”, vstupujeme do zápasu o všechno. Na našich hráčích byla vidět lehkost a sebejistota, s jakou se do finále pustili. Důležitá první branka na sebe nenechala dlouho čekat. Dodala na naše hokejky ještě více klidu, ze kterého plynuly další branky do sítě soupeře. A jak to celé dopadlo? Soupeře deklasujeme poměrem 4:0 a stáváme se tím šampióny okresu a kvalifikujeme se do kola krajského, které se koná 6.12. v Kaplici. Obrovská gratulace a dík patří všem, kteří se turnaje zúčastnili a bojovali za naši školu. Velký potlesk patří brankářce Elišce Sinerové a hráčům v poli, kterými byli Max Chaloupek, Pepa Pikhart, Martin Kubín, Míša Ištvániková, Vojta Blažek, Matěj Petrák, Dan Tetour, Matěj Procházka, Šimon Reisner, Tomáš Petrů a Dominik Smrt. Děkujeme za skvělou reprezentaci 3. ZŠ. Za zmínku stojí i skvělá atmosféra, kterou nám připravili ostatní žáci naší školy, kteří přišli družstvo podpořit. Ještě jednou děkujeme.

Komentáře jsou uzavřeny.